top of page

Про породу

Аргентинський дог

презентация породы.png

Аргентинський дог (Dogo Argentino з ісп.) – це перша та поки що єдина порода собак, виведена в Аргентині та признана FCI. Ця порода є національною цінністю країни. А престиж породи настільки високий, що цуценят прийнято дарувати людям, які займають високі чини, як ознака сили та поваги. Своїм виникненням порода зобов'язана доктору Антоніо Норес Мартінесу, котрий в 20-х роках почав перші досліди по схрещуванню різних порід собак. Основою породи стала місцева бійцівська собака Кордови (Perro Pelea de Cordobes), котра була вельми популярна в той час у Аргентині, та її власниками були багато хто з друзів Антоніо. Кров німецького дога була привита для збільшення росту, а велика піренейська собака для формування чистого білого забарвлення та для підвищення витривалості тварини. Не обійшлося і без участі представників породи бордоського дога  кров яких була привита для придання потужності, від ірландського вовкодава аргентинський дог отримав хорошу реакцію та швидкісні якості, а від англійського пойнтера покращене мисливське чуття.

 

Національне визнання порода отримала 21 травня 1964 року, коли була схвалена Кінологічною Федерацією Аргентини. Міжнародне визнання FCI (міжнародною кінологічною асоціацією) відбулося у 1973 році.

Dogo Argentino.jfif

Cам Dogo Argentino, як називають цю породу у себе на батьківщині, став не тільки чудовим мисливцем, скільки справжнім другом та вірним компаньйоном, а також непримиримим ворогом для тих, хто проявляє агресію до його власників. Його гармонічна зовнішність, імпозантність, неприховна міць та неповторна грація роблять аргентинського дога незамінним супутником для цінувальників прекрасного.

Високі інтелектуальні здібності Дого Аргентіно та урівноважений характер роблять його чудовим товаришом, котрий у любу погоду з радістю активно проведе час зі своїм господарем.  Для дітей це ніжний та люблячий компаньйон, котрий з радістю візьме участь у дитячих іграх.


Блискавична реакція і висока спритність, ідеально поєднуються з тверезою оцінкою ситуації та розсудливістю, роблять Аргентинського дога небезпечним суперником для тих, хто вирішив образити його власника та близьких. При цьому він завжди чітко розуміє, чи існує реальна небезпека, чи це просто гра.

Dogo Argentino in movement Fatum Impi Wh

На фото  Fatum Impi Whita (Norton x Hitomi Ren)

Власник: Ірина Бушанська

Аргентинський дог прекрасно піддається дресируванню та навчається більшості видів спортивних та робочих дисциплін. Може використовуватися, як мисливська собака на великого звіра: пуму, кабана та інших тварин, яких можна зустріти на просторах Аргентини; як службова собака: на митниці, в пошуково-рятівній службі, в поліції та військових. Нерідко їх використовують і як собак-тілоохоронців. Крім того, це просто чудова собака компаньйон.

DSC_7188.jpg

На фото  Absolute Power (Hunter Shrek x Aconcagua Guamani)

Власник: Андрій Івачевський

Перед тим, як стати власником Аргентинського дога, варто пам'ятати про те, що ця порода, перш за все, виводилась, як службово-мисливська, що передбачає серйозну фізичну та розумове навантаження в поєднанні з коректною дресурою. 

Аргентинські доги - довгожителі, та можуть похвалитися міцним здоров'ям. При належному догляді, доживають до 11-15 років. Тому варто розуміти, що купівля цуценяти цієї породи, це велика відповідальність, адже собака буде жити з вами ще багато років.

Статті про історію створення породи

KENNELS

Стаття з журналу "Dogs in Canada" випуск Листопад 2008 року.

Автор статті: Ria Hörter

Переклад: Ірина Бушанська

Автор статті: Decio Salvatori

Переклад: Ірина Бушанська

bottom of page