top of page

ПРО ПОРОДУ

Аргентинський дог

ЯК ПРАВИЛЬНО ВИБРАТИ ЦУЦЕНЯ

Як же повинен виглядати породистий цуцик аргентинського дога?

В першу чергу, важливо пам'ятати, що не кожне біли цуценя - це аргентинський дог. Саме тому, потрібно відповідально віднестися до вибору заводчика свого цуценяти. Адже саме від нього залежить, яким виросте Ваш Аргентинський дог. Тому не можна спішити з цим. Варто пошукати відгуки про цей розплідник, подивитися його випускників та поспілкуватися з власниками собак.

У кожного заводчика є своє бачення на розведення породи, відповідно, кожний бачить по своєму, як повинен виглядати Аргентинський дог. Саме тому, Вам варто вибрати тип, який Вам найбільше до вподоби і відповідно до цього шукати цуценя.

Ця стаття написана, задля застереження покупців

У кінологічному світі існує багато шахраїв, які з метою заробітку грошей безперестанно в'яжуть собак, які найчастіше не мають нічого спільного з породою

І так, як же повинне виглядати породисте цуценя аргентинського дога?

  ---Почнемо з його батьків..

В першу чергу, потрібно взнати, чи є у батьків цуценят родовід.

Родовід - це офіційний документ, що підтверджує породність даної собаки. Без родоводу собака не має допуску у розведення. За допомогою родоводу, у Вас буде можливість відслідкувати походження Вашої собаки та мати приблизне уявлення на кого вона буде схожою. Детальніше Ви можете взнати у статті -"Навіщо потрібен родовід?"

АРГЕНТИНСЬКИЙ ДОГ

НЕ

АРГЕНТИНСЬКИЙ ДОГ

Як зрозуміти, що перед Вами породистий аргентинський дог?

Наступне, що потрібно взнати, чи є у батьків цуценят тести на дисплазію суглобів та глухоту, і чи є у них схильність до алергії та їх характер.

Великі породи собак мають схильність до такого генетичного захворювання, як дисплазія тазостегнових та ліктьових суглобів, тому дуже важливо, щоб батьки цуценят були вільні від цього захворювання. Також, у аргентинських догів,як і у більшості білих собак, є схильність до глухоти, тому в останні роки, більшість розплідників роблять  BAER-тест своїм собакам, що дуже важливо. В Україні, на жаль, немає клініки з апаратом BAER, через що, українські заводчики змушені їхати в європейські клініки для цього тесту. Саме тому у нас цей тест зустрічається досить рідко.

 

Детальніше Ви можете дізнатися у розділі "Ветеринарія", статті - "Дисплазия суставов", "Глухота", "Аллергия"

Як не бути обманутим?

На жаль, є велика кількість шахраїв, бажаючих заробити на тих, хто, можливо, вперше в житті вирішив купити породисту собаку. Якщо Ви бажаєте придбати аргентинського дога, чи любу іншу породисту собаку, варто ознайомитися з "правилами безпеки".

Способи обману.

Нижче ми переглянемо найбільш поширені способи обману потенційних покупців і дамо поради, як правильно вибирати цуценя.

  • Фотографії не відповідають дійсності.

На фото можуть бути тварини, які не мають ніякого відношення до тих, які продаються. Інтернет дає можливість знайти фотографії самих відомих чемпіонів і представити їх батьками. Це саме стосується і фотографій цуценят, дуже часто буває, що вони просто вкрадені з сайтів відомих розплідників.

  • Цуценята не чистопородні

Новачок при виборі навряд-чи зможе відрізнити симпатичного метиса від висококласного представника породи, але з віком риси безпородних предків почнуть проявляти себе все яскравіше. Добре, якщо горе-заводчик вкаже, що тато - шпіц, а мати - метис пекінеса з чіхуахуа. А якщо напише, що це шпіц ( а визначити породу місячного пухнастого цуцика непрофесіоналу навряд-чи вдасться) - через деякий час, господарів чекатиме неприємний сюрприз. 

   ПАМ'ЯТАЙТЕ! У ЦУЦЕНЯТ АРГЕНТИНСЬКОГО ДОГА -НЕ ПОВИННО- БУТИ ПЛЯМ НА ТІЛІ РУДОГО, ТИГРОВОГО, ЧИ ЛЮБОГО ІНШОГО КОЛЬОРУ! АРГЕНТИНСЬКИЙ ДОГ- ЦЕ ЧИСТО БІЛА СОБАКА, У ЯКОЇ ДОПУСКАЄТЬСЯ ЛИШЕ ОДНА ЧОРНА ПЛЯМА НА ГОЛОВІ, НЕ БІЛЬША ЗА 10% ВІД ПЛОЩІ ГОЛОВИ. АРГЕНТИНСЬКИЙ ДОГ З ПЛЯМОЮ/АМИ НА ТІЛІ БУДЕ ВВАЖАТИСЯ ПЛЕМБРАКОМ ТА НЕ БУДЕ МАТИ ДОПУСКУ У РОЗВЕДЕННЯ.

  • Підроблені документи

У момент покупки новий господар отримує щось, що віддалено нагадує офіційний документ, можливо, навіть з якимись підписами та печатками. Але прийшовши на виставку, або в клуб, його чекає розчарування - цей папірець немає ніякої цінності, та ні про що не говорить. Саме тому, варто завчасно взнати, як повинна виглядати метрика цуценяти та що в ній повинно бути написане (детальніше цей момент ми розглянемо трохи нижче). 

Варто зазначити, що це стосується тих тварин, ціна на яких не нижча середньостатистичної. Не варто очікувати, що собака придбана за 1000 грн буде мати родовід та виросте породистою. Скоріш за все, це милий метис.

  • Продаж через задаток

"Заводчик" просить перерахувати його гроші за цуцика, який Вам сподобався, як гарантію купівлі. Після отримання грошей номер телефону більше не відповідає. Причому навіть, якщо в оголошенні фігурує назва розпліднику, не факт, що воно відповідає дійсності. Бажано, перед дзвінком, звірити номер телефону в оголошенні з тим, що вказаний на офіційному сайті розплідника. 

  • Заниження віку.

В оголошенні вказано, що вік собаки - 4 місяці. А по факту -  всього два (цей варіант обману практикується тими, хто продає собак без родоводів). І в результаті, замість міні-собачки виросте пес середнього розміру ( у випадку з аргентинським догом, можуть продати цуценя занадто маленького розміру, зменшивши йому вік при продажі) .

  • Економія на здоров'ї 

Можуть бути не зроблені відповідні по віку щеплення та обробка від глистів. Якщо у запропонованих вам цуценят немає ветеринарних паспортів - скоріш за все, доведеться потримати нового члена родини у карантині і зробити всі необхідні щеплення, та тільки після цього виходити з ним на вулицю. Впевнені, що про те, як важливо вибрати щеплене цуценя можна довго не розмірковувати: невчасно зроблене щеплення - завжди ризик.

  • Підставні батьки.

Трапляється, що шахраї на огляд цуценят беруть "напрокат" реальних зірок виставок. Дивлячись на таку підроблену матір (або батька), покупці тануть, і переконуються, що і малеча виросте точно такою. У разі підозри, варто перевірити номер клейма собаки з його реальними власниками і встановити з ними контакт, або з його розплідником.

Як захиститися?

Найголовніше - ніколи, ні в яких обставинах не купляйте цуценя на ринку, чи в зоомагазині! Не купуйте цуценя без родоводу та у не перевірених продавців.

Це аксіома. Тут розрахунок іде про випадковий, спонтанний вибір під впливом емоцій - тільки по цій причині ні один серйозний господар не буде так продавати цуценят. Проте саме так збувається 90% хворих та бракованих вихідців з собачих ферм, котрі абсолютно не готові до повноцінного життя і зіпсують існування майбутнім власникам. Не підтримуйте це жахливий бізнес!  

Різноманітність способів "відбирання грошей у населення" можуть налякати навіть тих, хто прийняв тверде рішення завести чотирилапого друга. На щастя, існує два відносно безпечних варіанта придбання собаки.

  1. Зверніться до найближчого клубу собаківництва. Не у перший розплідник, який вам вдалося знайти, а саме у офіційний клуб. Керівники клубу в курсі, у кого мають народитися найближчим часом цуценята, знають племінних собак, в курсі їх виставкових досягнень. Фактично, вони можуть бути гарантами порядності заводчиків.  

  •  Другий варіант - вибрати цуценя з розплідника, який спеціалізується на розведенні тої породи, яка вас цікавить. Тоді є можливість побачити мама, а деколи і батька малюків. Хоча буває, що батько живе не тільки в іншому місті, а й в іншій країні.

 Краще завчасно поцікавитися досягненнями вибраного заводчика: на сайті, зазвичай, викладають фото собак-чемпіонів, багато власників клубів активно спілкуються на форумах, діляться своїми успіхами, підтримують контакт не тільки з українськими, а й із зарубіжними колегами.

Трапляється, що навіть від самих відомих представників породи народжується потомство, яке не можна використовувати у розведенні (наприклад, крипторхи , або собака з плямою, чи з неправильним прикусом, не повним комплектом зубів).  В такому випадку ціна значно знижується, за порівняно не великі гроші, можна стати власником гарної, породистої тварини, у якої буде незначний дефект, який ніяк не впливає на якість життя, а деколи - і на екстер'єр. 

Так, цей спосіб обійдеться набагато дорожче, ніж по оголошенню. Проте є хоча би гарантія того, що новий член родини виросте достойним представником саме тої породи, про яку ви так довго мріяли.. 

На що потрібно звернути увагу при купівлі.

В пакеті документів повинна бути метрика цуценяти,видана КСУ (Кінологічна Спілка України). Заздалегідь подивіться, як вона виглядає. На жаль, ступенів захисту у неї немає.

У ній вказана кличка собаки, дата народження, забарвлення, номер клейма, імена батьків, ПІП і адреса заводчика. Такий самий номер клейма повинен бути у вусі цуценяти, або в нього на животі. Відсутність метрики, або обіцянки видати її пізніше - гарантований обман. Вона видається у віці півтора місяці, при огляді цуценят представником клубу і являється основним документом.

bottom of page